Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Koncert Fucus oraz Ista
Wejherowo, wtorek, 17 marca 2020

FUCUS i ISTA- Nasza miłość 3 kolory: czarny, złoty i zielony. Koncert z okazji Dnia Jedności Kaszubów i Dnia Patryka. Te dwa święta, a zarazem nurty dwóch kultur połączonych przez grupę Fucus już prawie dwie dekady temu w skrócie ukazują scenariusz koncertu.


Wiele osób zastanawiało się czy może się przyjąć nowoczesne granie po kaszubsku i irlandzku jednocześnie? Okazało się że tak! Nowoczesne spojrzenie na kulturę Kaszub połączone z żywiołową muzyką rodem z zielonej wyspy okazało się strzałem w dziesiątkę. Fucus dziś to ambasador i znana marka współczesnej kultury kaszubskiej. ISTA to renomowana Szkoła Tańca Irlandzkiego zrzeszona w Komisji Tańca Irlandzkiego (CLRG) w Dublinie.
Takie połączenie na scenie może oznaczać tylko jedno. Widowisko na najwyższym poziomie. Wielokrotnie nagradzany, a co najważniejsze uwielbiany przez słuchaczy zespół zapewnia zawsze słuchaczom wiele wrażeń. Jakby tego było mało grupa uwielbia zaskakiwać. Latająca perkusja, oszałamiające wizualizacje to już znane przykłady tego czym zespół nas raczył. Czym nas zaskoczą tym razem? O tym trzeba się przekonać osobiście.

17 marca o godzinie 16 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbędzie się specjalny koncert dla uczniów uczacych się j. kaszubskiego. Koszt dla szkół 25 zł osoba.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.