Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Film "Wieś sprawiedliwych" w Gdyni
Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni, środa, 12 lutego 2020

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zaprasza 12 lutego o godz. 17.30 do Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18) na projekcję filmu dokumentalnego Andrzeja Dudzińskiego (reżyser) oraz Tomasza Słomczyńskiego (współautor scenariusza oraz producent) - "Wieś sprawiedliwych". Film jest poświęcony bohaterskim mieszkańcom Pomieczyna na Kaszubach, którzy ryzykując śmierć, pomagali więźniom obozu koncentracyjnego KL Stutthof, prowadzonym przez Niemców w tzw. Marszu Śmierci w 1945 roku.

Po projekcji Dariusz Majkowski przeprowadzi rozmowę z twórcami filmu o pracy nad tym niezwykłym dziełem. Spotkanie uświetni występ Chóru Mieszanego "Dzwon Kaszubski" pod batutą Piotra Klemenskiego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.