Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja książki "Zrozumieć Mazury"
Gdańsk, wtorek, 14 maja 2019
Spotkanie z Waldemarem Mierzwą oraz promocja książki "Zrozumieć Mazury" odbędzie się 14 maja o 18.00 w Bibliotece Manhattan. Książka jest zbiorem szkiców, na który składają się felietony pod tym samym tytułem publikowane w "Pomeranii".

Waldemar Mierzwa (ur. w 1958 roku w Lublinie), historyk, regionalista, publicysta, autor i wydawca mazurski, działacz społeczny i  proekologiczny. Właściciel Oficyny Wydawniczej „Retman” z siedzibą w Dąbrównie. W jego dorobku znajduje się jedenaście książek  poświęconych Mazurom oraz bitwie grunwaldzkiej (w tym "Bibliografia  grunwaldzka"),  Krzyżakom i muzeom Warmii i Mazur. Jego opowieść o dziejach Mazur w ostatnich stu latach z perspektywy doświadczeń niemieckich i polskich mieszkańców Dąbrówna, zatytułowana "Miasteczko" (2010), była nominowana do Wawrzynu – Nagrody Literackiej Warmii i Mazur.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.