Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja dwóch dzieł
Gdańsk, czwartek, 4 kwietnia 2019

 


 

„Katalog tradycyjnego budownictwa w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach” autorstwa dr Tadeusza Sadkowskiego to znakomite kompendium wiedzy o obiektach, które możecie zwiedzić w Muzeum. Osadzenie opisywanego budownictwa w kontekście historycznym, społecznym i gospodarczym stanowi o wysokim walorze poznawczym publikacji oraz atrakcyjności jej treści.

http://kaszubskaksiazka.pl/753-katalog-tradycyjnego-budownictwa-w-muzeum-kaszubskim-parku-etnograficznym-we-wdzydzach.html

 

Jest to najobszerniejsza jak dotąd publikacja opisująca dzieje słynnego, wdzydzkiego małżeństwa, które założyło pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Wartościowym uzupełnieniem tekstu są cenne fotografie i materiały archiwalne, w tym odnaleziona przez autora „Kronika szkolna” z Wdzydz.

http://kaszubskaksiazka.pl/738-teodora-z-fethkow-i-izydor-gulgowscy-ich-zycie-i-dziela-rodzina-i-przyjaciele-we-wdzydzach.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.