Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
„Niedźwiedź pod zielonym dębem” - w jakim kaszubskim mieście króluje? - w Borkowie IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”.
Nie znaleziono zdjecia
Przy dawnym klasztorze sióstr norbertanek w Żukowie po raz kolejny spotkała się miejscowa społeczność kaszubska by rozważać Mękę Pańską. Zebranych w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poprowadził do stacji Drogi Krzyżowej na Murach ks. Marek Krampa.
Nie znaleziono zdjecia
W obydwu żukowskich parafiach dzięki przychylności miejscowych kapłanów odprawiana jest cyklicznie kaszubska msza św. W kościele ponorbertańskim na kaszubskiej liturgii wierni spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca.
Nie znaleziono zdjecia
Początek stycznia jest dla żukowskich członków i sympatyków ZKP czasem zatrzymania się i refleksji na spotkaniu opłatkowym.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie w czerwcową sobotę udali się do Wejherowa i Piasnicy. Po zrealizowaniu kilku punktów wycieczki z języka kaszubskiego stanęli w piaśnickim lesie nad grobami naszych rodaków.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie udali się na do Wejherowa poznawać dzieje, przyrodę, tradycje, kulturę i muzykę Regionu.
Nie znaleziono zdjecia
Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie zorganizował Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”.
Nie znaleziono zdjecia
Parafie żukowskie należą do grupy ponad 20 wspólnot, gdzie regularnie odprawiana jest Msza św. kaszubska. Na fali przemian po Soborze Watykańskim II dnia 21 listopada 1963 roku Stolica Apostolska zezwoliła na sprawowanie Eucharystii w językach narodowych.
Strona 1 z 3

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.