Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
5 sierpnia odbył się jubileuszowy JK . Organizatorzy: ZKP/O Rumia oraz MDK.
Nie znaleziono zdjecia
W słoneczną niedzielę 6 sierpnia odbył się w Parku Starowiejskim w Rumi tradycyjny Jarmark Kaszubski. Dopisali wykonawcy (m.in. "Rumianie", "Koleczkowianie", "Bubliczki", "Siebie Warci", "Półtora Gościa" i sympatyczna grupa "bëlôcka" spod Strzelna. Dopisała też publiczność.
Nie znaleziono zdjecia
Zapraszamy na XXIV Jarmark Kaszubski w Rumi w niedzielę 6 sierpnia. Gwiazda wieczoru "Bubliczki" (obwarzanki) to modna grupa kaszubska z Brus. Już 44 lata grają, śpiewają, tańczą "Koleczkowianie" (wystąpią w miejsce zespołu "Bazuny").
Nie znaleziono zdjecia
W Rëmi bëło Kaszëbsczi Swiãto - Zjôzd Kaszëbów i sympatików òd Hélu pò Chònice, òd Grëdządza pò Słëpsk, ale téż z Warszawë, Szczecëna, Katowiców, z Niemców, Kanadë, Szwécji.
Nie znaleziono zdjecia
20 września w sali MDK odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze ZKP/O Rumia. Dotychczasowemu prezesowi i Zarządowi udzielono absolutorium. Wybrano nowe władze Oddziału - patrz zakładka (do zdjęcia nie ustawiła się K. Wolf).
Nie znaleziono zdjecia
Takich tłumów rumski park dawno nie widział jak podczas XXIII Jarmarku Kaszubskiego. Przyciągnął ich atrakcyjny program z Z. Wodeckim, zespołem "Kaszuby" z Kartuz, polonijnym chórem "Czerwone Maki z Mińska (Białoruś), a także innymi grupami artystycznymi.
Nie znaleziono zdjecia
Ok. 160 rumian (3 autokary) uczestniczyło w XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach. Sponsorem był Urząd Miasta (autokary, koszulki). Bo za rok to Rumia będzie gospodarzem Zjazdu...
Nie znaleziono zdjecia
Przy wspaniałej pogodzie bawiliśmy się na XXII Jarmarku Kaszubskim. Wystąpiły zespoły regionalne z Rumi i Sierakowic i polskojęzyczne z Trójmiasta i Rumi. Były konkursy i kiermasz. Witał obecnych prezes Ludwik Bach, a rządził na scenie Leszek Winczewski. Głównym organizatorem ze strony O/ZKP był jak zawsze Tadeusz Dominik.
Strona 1 z 4

                   www.rumia.eu.

© Copyright 2019 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.