Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy na wodowanie książki „Kaszubskie losy”, autorstwa Józefa Franciszka Wójcika na "Darze Pomorza" w Gdyni dnia 29 października o godz. 17.00.
Nie znaleziono zdjecia
17 października w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (pow. kartuski) odbyła się konferencja popularnonaukowa „Pradzieje Pojezierza Kaszubskiego” zorganizowana przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Stowarzyszenie Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku, Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Instytut Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego, Fundację Ochrony Zabytków w Gdańsku oraz „Pro-Archeo. Prace Archeologiczne”.
Nie znaleziono zdjecia
Klub Myśli Jana Pawła II zaprasza 22 października br. na dziękczynną Eucharystię i XII Sympozjum zorganizowane z okazji Dnia Papieskiego€“ „JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU”. XII Sympozjum Papieskie rozpocznie się o godzinie 16.30 w Kaplicy Akademickiej Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 46. Po seminarium o godz. 18.00 dziękczynną Mszę Św. odprawi i homilię wygłosi ks. dr Krzysztof Drews w Kościele pw. NSPJ.
Nie znaleziono zdjecia
16 października prezes gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Andrzej Busler był gościem Twojej Telewizji Morskiej w cyklu "Gość dnia". Zachęcamy do obejrzenia programu.
Nie znaleziono zdjecia
Blisko 100 osób – naukowców, literatów, muzealników, bibliotekarzy, archeologów, przewodników turystycznych oraz członków i sympatyków ZKP Gdynia uczestniczyło 16 października w jubileuszowym spotkaniu – „10 lat Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej”, które miało miejsce w siedzibie tej placówki przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni. Uroczystość poprowadziła Lucyna Radzimińska, która na wstępie poprosiła o jej otwarcie prezesa gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – Andrzeja Buslera.
Nie znaleziono zdjecia
16 października 2013 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni spotkali się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek z niezwykłym gościem - Jolantą Juszkiewicz - aktorką, reżyserem teatralnym i twórczyni teatru Kropka Theater w Sydney. Jolanta Juszkiewicz przybyła na zaproszenie szkoły oraz portalu internetowego "Puls Kaszub", prezentując dzieciom wybrane wiersze Juliana Tuwima.
Nie znaleziono zdjecia
19 października o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Wawrzyńca (ul. Źródło Marii 18, Gdynia - Wielki Kack) odprawiona zostanie Msza. św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Leona Hirscha. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Nie znaleziono zdjecia
15 października o godz. 18.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego (ul. Kcyńska 2, Gdynia - Cisowa) odprawiony zostanie Różaniec w języku kaszubskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: