Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Jak co roku w maju - miesiącu Maryjnym przy Źródle Marii w Gdyni-Wielkim Kacku w każdy wtorek o godz. 18.00 odbywają się nabożeństwa majowe w języku kaszubskim.
Nie znaleziono zdjecia
Stan pandemii i trwających ograniczeń przedłuża się. Z pewnością wszyscy tęsknimy za normalnym życiem, wspólnymi spotkaniami i aktywnością. Na tablicy informacyjnej przed Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni pojawiły się takie oto plakaty.
Nie znaleziono zdjecia
21 kwietnia 2020 roku wysłaliśmy w podziękowaniu dary dla trzech gdyńskich szpitali: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Szpitala Miejskiego im. Św. Wincentego a Paulo oraz Szpitala Morskiego im. PCK.
Nie znaleziono zdjecia
21 kwietnia o godz. 18 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Izabelli Trojanowskiej w 25. rocznicę Jej śmierci.
Nie znaleziono zdjecia
W najbliższą sobotę, 18 kwietnia 2020 roku o godz. 18.00 w Kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Klasztornej 3 w Kartuzach w 9. rocznicę śmierci, odprawiona zostanie msza św. w intencji śp. Wojciecha Kiedrowskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Zachęcamy do tego, żeby w czasie pandemii nie tracić kontaktu z kaszubską kulturą. Dobrym pomysłem może być czytanie i słuchanie baśni, mitów oraz legend. Proponujemy krótkie filmy z nagraniem utworu pochodzącego ze zbioru „Zaklãti stegnë” Jerzego Sampa. „Diabelskie ziele” po polsku i po kaszubsku czytają Dariusz Majkowski i Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i przeżywania Kaszubskiej Drogi Krzyżowej. Jest to kontynuacja odbywającej się od początku tego wieku Kaszubskiej Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej.
Nie znaleziono zdjecia
Nôdzeji i ùbëtkù dëcha w nym drãdżim czasu, na Jastrë żëczi Zarząd Kaszëbskò-Pòmòrsczégò Zrzeszeniô w Gdinie i Kaszëbsczégò Fòrum Kùlturë. Jesz bãdze dobrze i wrócymë do zwëczajnégò żëcégò i dzejaniô!

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: