Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż malarstwa Ewy Narloch-Kerszki, który odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godzinie 17.30 w siedzibie KFK.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę 29 maja na godzinę 17.30 do siedziby KFK (al. Marszałka Piłudskiego 18 w Gdyni) na wykład Olgi Borysenko „Polesie Zachodnie. Historia, tradycja, kultura”, czyli o tyglu historyczno-kulturowym, leżącym na styku granic Polski, Ukrainy i Białorusi.
Nie znaleziono zdjecia
24 maja w sali Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gdyni, Szemudzka Grupa Teatralna przedstawiła spektakl Jana Piepki Choróbsko. Gości przywitał prowadzący imprezę Dariusz Majkowski, następnie oddał głos prezesowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdyni – Andrzejowi Buslerowi.
Nie znaleziono zdjecia
24 maja na prastarym Oksywiu pożegnaliśmy naszego Drëcha – Władysława Prangę wieloletniego członka naszego oddziału. W kaszubską oprawę uroczystości pogrzebowych bardzo mocno włączyła się Rodzina Zmarłego.
Nie znaleziono zdjecia
W środę, 22 maja gościliśmy w Kaszubskim Forum kultury młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Przewodniczyła im kierownik sekcji instrumentów smyczkowych, gitary i harfy Katarzyna Doliwa-Dobrowolska.
Nie znaleziono zdjecia
21 maja członkowie Koła ZKP Gdynia Cisowa – Teresa i Ryszard Zinkowie oraz Krystyna Wilk – gościli w chylońskim Przedszkolu nr 31 "Bajeczka". Podczas zorganizowanego przez tę placówkę Dnia Kaszubskiego przygotowano mnóstwo regionalnych atrakcji.
Nie znaleziono zdjecia
22 maja pożegnaliśmy naszego Drëcha śp. Aleksandra Jutrzenkę Trzebiatowskiego – wieloletniego Prezesa gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Trumnę okrył dawny sztandar ZKP Gdynia, który przeszło trzydzieści lat temu fundowano i święcono za prezesury Zmarłego.
Nie znaleziono zdjecia
20 maja br. roku dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego Drëcha śp. Władysława Prangi. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 24 maja (piątek).

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: