Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Edwardem Jastrzębskim i promocję jego książki „Z Wołynia na Kaszuby. Bumerang wspomnień”.
Nie znaleziono zdjecia
W październiku br. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaplanował spektakle "Przygód Remusa" – dzieła stworzonego na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa". Partnerem w realizacji tego projektu jest gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
27 września 2019 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu kaszubskiego. Po powitaniu członków oddziału, nastąpiła miła ceremonia symbolicznego pożegnania prezesa ZKP Gdynia - Andrzeja Buslera, który piastował tę funkcję od sześciu lat czyli przez okres dwóch kadencji.
Nie znaleziono zdjecia
„Poznaj, aby zachować” to hasło przewodnie tego projektu. Poprzez poznanie języka, kultury i otaczającego nas świata przyrody budujemy poczucie odpowiedzialności za trwałość naszego dziedzictwa kulturowego.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Marcinem Plińskim. Główną treścią spotkania będzie promocja książki "Kaszubskie losy na podstawie wspomnień Franciszka Potrykusa z Łebcza".
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 27 września (piątek) o godz. 17.45 (drugi termin o godz. 18.00) w Szkole Podstawowej nr 43 Gdyni przy ul. Porębskiego 21 (Gdynia – Pogórze).
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę, 11 września na godzinę 17.30 do siedziby KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni na spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, która będzie promować II tom swojej najnowszej książki Kobiety Gdyni. Ciche bohaterki.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy 4 września o godz. 17.30 do Kaszubskiego Forum Kultury na projekcję filmu pt. „Tobaka”, będącego współczesną interpretacją kaszubskiej legendy „Diabelskie zielsko ”. Jest to wyjątkowe kaszubskojęzyczne dzieło młodego i pełnego pasji reżysera – Piotra Pastalenca.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: