Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kultura łączy siły w Gdyni

 

Polecamy film o działalności Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni, który został nakręcony w ramach akcji Gdyni Kulturalnej – "Kultura łączy siły". O działalności KFK, historii Gdyni, kaszubskich korzeniach miasta z morza i marzeń oraz języku kaszubskim opowiadają: dr Tomasz Rembalski, dr Dariusz Majkowski i prezes KFK Andrzej Busler.

Film można obejrzeć - wejdź tutaj.

O historii Gdyni zanim stała się miastem mówił dr Tomasz Rembalski.

O języku kaszubskim mogliśmy dowiedzieć się z wywiadu z dr. Dariuszem Majkowskim.

Działalność Kaszubskiego Forum Kultury przybliżył w skrócie jego prezes - Andrzej Busler.

Kaszubskie Forum Kultury rozpoczęło swoją działalność w październiku 2016 roku w lokalu przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18 w Gdyni. Stanowi kontynuację działającego wcześniej w tym samym miejscu Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, który funkcjonował w tym miejscu od 2003 roku jako efekt porozumienia między Miastem Gdynią, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni oraz Gdyńskim Oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Fundatorem Fundacji Kaszubskie Forum Kultury jest Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: