Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Goście z Podhala w Gdyni

W tym roku, podczas czerwcowych uroczystości Abrahamowych, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego gościł Podhalan – była to dwudziestoosobowa grupa Koła Gospodyń Wiejskich ze Spytkowic (powiat nowotarski) oraz dzieci – członkowie Zespołu "Krzesani". Podhalanom przewodziła prezes KGW, członek Zarządu Związku Podhalan ze Spytkowic – Beata Rzeszótko. Dzień po zakończeniu uroczystości wręczenia Medalu Srebrna Tabakiera Abrahama, gości z Podhala oprowadzali po Gdyni – Andrzej Busler – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdyni i Danuta Krygier – wiceprezes Kaszubskiego Forum Kultury. Podhalanie zwiedzili m.in. Orłowo, Kamienną Górę, Śródmieście miasta z placem Kaszubskim i Infoboxem, Krzyżem Rybackim i Bulwarem Nadmorskim. Kolejnym punktem był Urząd Miasta i zwiedzanie sali obrad Rady Miasta Gdyni. W tym miejscu gości przyjął wieloletni wiceprezydent i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni – Jerzy Miotke. Dzień zakończyliśmy w Kaszubskim Forum Kultury. Dziękujemy za miłą wizytę, wspólne zwiedzanie i rozmowy na temat regionalizmu kaszubskiego i podhalańskiego.

Na molo w Orłowie. Fot. ZKP Gdynia

Na Kamiennej Górze. Fot. ZKP Gdynia

Plac Kaszubski i pomnik Antoniego Abrahama. Fot. ZKP Gdynia

O gdyńskim samorządzie opowiadał Jerzy Miotke. Fot. ZKP Gdynia

W sali obrad Rady Miasta Gdyni. Fot. ZKP Gdynia

W Kaszubskim Forum Kultury. Fot. ZKP Gdynia

Więcej zdjęć dostępna jest - tutaj.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: