Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W tym roku minęła 100. rocznica urodzin Lecha Bądkowskiego (1920‒1984). Z tej okazji Rada Miasta Gdańska ustanowiła go patronem roku i często na Pomorzu (i nie tylko) wspominamy osiągnięcia tego działacza społecznego, pisarza, publicysty i współzałożyciela Zrzeszenia Kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Miłośnicy Kaszubszczyzny! Podczas gdy wielu z Was nudzi się w domach, my na brak nudy narzekać nie możemy, albowiem nasz niedawny gość – ks. Marian Miotk, podarował nam kilkadziesiąt książek ze swoich prywatnych zbiorów.
Nie znaleziono zdjecia
Gminny Dom Kultury w Lini przygotował wirtualną prezentację wystawy komiksowej „Lech Bądkowski – obrazy z życia”, przedstawiającej życiorys i najważniejsze dokonania tego zasłużonego Pomorzanina w formie opowieści obrazkowej, kolażu.
Nie znaleziono zdjecia
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jolanty Roszczynialskiej - gdyńskiej Radnej, Członkini ZKP Gdynia.
Nie znaleziono zdjecia
Gdynia od lat dołącza do wielu miast Kaszub akcentujących rocznicę pierwszej wzmianki pisanej o Kaszubach w bulli papieskiej Grzegorza IX – 19 marca 1238 roku. W tym roku przypada 782. rocznica tego wydarzenia. Nawiązując do tej rocznicy oraz kaszubskich korzeni nadmorskiego miasta główna ulica Gdyni – Świętojańska została udekorowana kaszubskimi flagami.
Nie znaleziono zdjecia
Jak co miesiąc, Gdyński Klub Kolekcjonerów, Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni serdecznie zapraszają na GIEŁDĘ KOLEKCJONERSKĄ.
Nie znaleziono zdjecia
W siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni pojawiła się nowa wystawa. Jest zatytułowana „Kaszubscy siewcy Bożego Słowa”. Poświęcono ją kaszubskim kaznodziejom, którzy umiejętnie łączyli (i łączą) pracę duszpasterską z działaniami mającymi na celu pielęgnowanie i rozwój języka kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy na spotkanie w Kaszubskim Forum Kultury, które odbędzie się 4 marca o godz. 17.30. Rozpoczniemy je otwarciem wystawy autorstwa Piotra Schmandta z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, zatytułowanej "Kaszubscy siewcy Bożego Słowa".
Strona 1 z 89

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: