Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Już od kilkunastu lat realizują swoje muzyczne pasje i przypominają o kaszubskiej kulturze, na której rodziło się miasto Gdynia. Zespół „Fala” ma za sobą koncert promujący ich nowy, trzypłytowy album. Członkowie zespołu zostali też odznaczeni medalami „Civitas e Mari - tym, którzy odważnie realizują marzenia”.
Nie znaleziono zdjecia
24 stycznia 2020 roku minęła setna rocznica urodzin Lecha Bądkowskiego (1920–1984) – żołnierza Września, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, cichociemnego, działacza kaszubsko-pomorskiego, współzałożyciela Zrzeszenia Kaszubskiego w 1956 roku, publicysty, pisarza, rzecznika "Solidarności" i sygnatariusza Porozumień Sierpniowych oraz orędownika Polski samorządnej.
Nie znaleziono zdjecia
17 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni została odprawiona msza św. w intencji ks. Prałata Hilarego Jastaka w 20. rocznicę Jego śmierci. Poprzedzono ją złożeniem kwiatów pod pomnikiem Króla Kaszubów, który usytuowany jest w pobliżu parafii.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni serdecznie zaprasza 29 stycznia o godz. 17.30 do Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) na promocję książki Sławiny Kosmulskiej - "(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego".
Nie znaleziono zdjecia
W siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury 15 stycznia odbyło się spotkanie poświęcone Ks. Prałatowi Hilaremu Jastakowi. Zainteresowanie tym wieczorem wspomnień było bardzo duże – zabrakło krzeseł dla wszystkich chętnych. Taka frekwencja mnie nie dziwi, bo dla Gdyni ksiądz Prałat, - Król Kaszubów”, był i jest nadzwyczaj ważną postacią – tłumaczy prezes KFK Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
Do 22 stycznia trwa w systemie IRK Uniwersytetu Gdańskiego rekrutacja na studia podyplomowe Nauczanie języka kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zaprasza do Kaszubskiego Forum Kultury na "Wieczór wspomnień o Ks. Prałacie Hilarym Jastaku", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku o godz. 17.30 w siedzibie KFK (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni).
Nie znaleziono zdjecia
7 stycznia 2020 roku w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni gościliśmy studentów pierwszego roku Etnofilologii Kaszubskiej z Uniwersytetu Gdańskiego z dr. Dariuszem Majkowskim. O działaniach KFK, kaszubszczyźnie w Gdyni oraz Lechu Bądkowskim opowiadał studentom Andrzej Busler – regionalista z Gdyni.
Strona 1 z 87

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: