Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zapraszają na spacer krajoznawczo-historyczny "Wokół Kolibek". W programie m.in. Góra Kapliczna, wieża widokowa oraz powrót wzdłuż Sweliny.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia trzeciej części wystawy Serce Gdyni ‒ plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii. Jest to kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2018 roku. Wówczas, dzięki pasji Marcina Scheibe – prawnuka Jakuba i Elżbiety, którzy zostali uwiecznieni na popularnej ławeczce Kaszubów na placu Kaszubskim w Gdyni powstała ta wystawa.
Nie znaleziono zdjecia
Od 19 czerwca główna gdyńska ulica – Świętojańska została udekorowana kaszubskimi flagami, nawiązując do uroczystości rocznicowych związanych z Antonim Abrahamem. Pierwsza ich część miała miejsce dzień później na oksywskim cmentarzu przy kościele pw. Michała Archanioła.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni powracają do cyklu spacerów krajoznawczo-historycznych po Gdyni. Przewodnikami będą: Jarosław Ellwart, Tomasz Rembalski, Piotr Kalka i Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury - fundacja Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Gdyni oprócz propagowania rodzimego języka, kultury i historii przyczynia się również do rozwoju gospodarki pomorskiej, goszcząc ponownie w swych progach uczestników kursu Akademii Kształcenia Zawodowego.
Nie znaleziono zdjecia
22 czerwca, późnym wieczorem, w przededniu rocznicy śmierci Antoniego Abrahama na historycznej kamienicy kaszubskiej rodziny Ciarów – Henicz przy uli. Mściwoja 10 w Gdyni, został zamontowany baner nawiązujący do rocznicy powrotu do Macierzy 1920–2020. Inicjatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury.
Nie znaleziono zdjecia
21 czerwca 2020 roku w programie „Farwë Kaszëb” w TVP 3 Gdańsk red. Damroka Kwidzińska przybliżyła temat dotyczący kaszubskich przewodników turystycznych – tych historycznych jak i współczesnych.
Nie znaleziono zdjecia
W ostatnich miesiącach odeszły do wieczności: śp. Jolanta Roszczynialska oraz śp. Aurelia Jankowska-Polańska. Ze względu na obostrzenia podczas pandemii nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Jako zrzeszona społeczność kaszubsko-pomorska pragniemy pożegnać nasze zasłużone Członkinie podczas mszy św. z kaszubską liturgią słowa w Ich intencji.
Strona 1 z 93

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: