Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
16 sierpnia 2019 roku za sprawą Renaty Kiedrowskiej – małżonki kaszubskiego redaktora i wydawcy – Wojciecha Kiedrowskiego, prezes ZKP Gdynia - Andrzej Busler miał okazję przekazać do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach dwie cenne pozycje.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy w środę, 28 sierpnia na godz. 17.30 do siedziby Kaszubskiego Forum Kultury na promocję książki pt. „Zespół osadniczy z epoki kamienia – Rzucewo, gmina Puck, stanowisko 1” pod red. Danuty Król - członkini ZKP Gdynia oraz laureatki Medalu "Srebrna Tabakiera Abrahama".
Nie znaleziono zdjecia
W czwartek 15 sierpnia w Gdyni odbyła się inscenizacja rekonstrukcji historycznej "Szwedzka zasadzka na Polance Redłowskiej". Wyzwanie organizacyjne tego nietuzinkowego przedsięwzięcia podjęły się: KFK, Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdynia i Stowarzyszenie Odtwórstwa Historycznego „Bracia Herbu Gryf”.
Nie znaleziono zdjecia
10 sierpnia 2019 roku odbyło się Święto Wielkiego Kacka, połączone z Dniem Św. Wawrzyńca i odpustem w tamtejszej parafii. Ta dzielnica Gdyni to jeden z mateczników kaszubszczyzny nadmorskiego miasta. To także miejsce działalności wielkokackiego Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego współpracującego z Radą Dzielnicy Wielki Kack oraz tamtejszą parafią pw. Św. Wawrzyńca.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni, Rada Dzielnicy Wielki Kack oraz Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni serdecznie zapraszają na Święto Wielkiego Kacka - Dzień Św. Wawrzyńca, które odbędzie się 10 sierpnia 2019 roku.
Nie znaleziono zdjecia
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pielgrzymki gdyńskich Kaszubów do Sianowa na Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Tradycyjnie podczas powrotu odwiedziliśmy cmentarz w Kielnie, gdzie spoczywa m.in. zasłużony członek naszego oddziału Henryk Syrwind-Łukowicz.
Nie znaleziono zdjecia
Miasto Gdynia, Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na inscenizację w której weźmie udział kilka grup rekonstrukcyjnych. Wieczorne widowisko odbędzie się przy świetle pochodni, dźwiękach wystrzałów armatnich i szczęku oręża wszelakiego.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę, 24 lipca na godzinę 17.30 do siedziby KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni na spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, która będzie promować I tom swojej najnowszej książki Kobiety Gdyni. Kapelusik z piórkiem.
Strona 1 z 82

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: