Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W tym roku, podczas czerwcowych uroczystości Abrahamowych, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego gościł Podhalan – była to dwudziestoosobowa grupa Koła Gospodyń Wiejskich ze Spytkowic (powiat nowotarski) oraz dzieci – członkowie Zespołu "Krzesani".
Nie znaleziono zdjecia
13 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia Medali Srebrna Tabakiera Abrahama. Medal przyznawany jest od 1994 roku przez gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza.
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Medali "Srebrna Tabakiera Abrahama". Medalami STA w 2019 roku zostaną uhonorowani: dr Eugeniusz Pryczkowski, Mirosław Piepka i Ks. Prałat Daniel Nowak.
Nie znaleziono zdjecia
W czwartek, 30 maja 2019 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się konferencja „Gdynia – historia i teraźniejszość”. Jej program obejmował m.in. omówienie zakończonej w marcu kolejnej edycji konkursu "Wiedzy o Gdyni" oraz prelekcje dotyczące historii i współczesności miasta oraz jego mieszkańców.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż malarstwa Ewy Narloch-Kerszki, który odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godzinie 17.30 w siedzibie KFK.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę 29 maja na godzinę 17.30 do siedziby KFK (al. Marszałka Piłudskiego 18 w Gdyni) na wykład Olgi Borysenko „Polesie Zachodnie. Historia, tradycja, kultura”, czyli o tyglu historyczno-kulturowym, leżącym na styku granic Polski, Ukrainy i Białorusi.
Nie znaleziono zdjecia
24 maja w sali Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gdyni, Szemudzka Grupa Teatralna przedstawiła spektakl Jana Piepki Choróbsko. Gości przywitał prowadzący imprezę Dariusz Majkowski, następnie oddał głos prezesowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdyni – Andrzejowi Buslerowi.
Nie znaleziono zdjecia
24 maja na prastarym Oksywiu pożegnaliśmy naszego Drëcha – Władysława Prangę wieloletniego członka naszego oddziału. W kaszubską oprawę uroczystości pogrzebowych bardzo mocno włączyła się Rodzina Zmarłego.
Strona 1 z 81

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: