Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy na spacer krajoznawczo-historyczny po Cisowej, który odbędzie się w środę 30 września, tradycyjnie o godzinie 17.00. Spotykamy się przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Kcyńska 2. Spacer poprowadzą Jarosław Ellwart i Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
Prezentujemy bajkę Lecha Bądkowskiego wydaną po latach w oryginale oraz tłumaczeniu na język kaszubski autorstwa Mateusza Klebby. Obecne wydanie to owoc współpracy Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Nie znaleziono zdjecia
Nie jest łatwo być finalistą. Przekonali się o tym uczestnicy Konkursu Wiedzy o Gdyni odbierając ciężkie torby z nagrodami od niezawodnych sponsorów, a wcześniej zmagając się z trudnymi pytaniami, zagadkami i zadaniami.
Nie znaleziono zdjecia
Jednym z ciekawych punktów w ramach Open House Gdynia 2020 będzie koncert Joanny Gostkowskiej-Białek, który odbędzie się 27 września (niedziela) w godz. 16.00-17.00 na Świętej Górze w Chyloni.
Nie znaleziono zdjecia
16 września odbył się kolejny spacer historyczno-krajoznawczy po Gdyni. Tym razem naszym celem był Wielki Kack i Karwiny, które przywitały nas przepiękną pogodą dojrzałego lata. W wędrówce uczestniczyło około 70 osób, które poprowadzili Jarosław Ellwart oraz Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
16 września br. w Gminnym Domu Kultury w Linii odbyła się uroczystość Jubileuszu 25-lecia Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego połączona z finałem tegorocznego konkursu i otwarciem wystawy wyróżnionych prac.
Nie znaleziono zdjecia
W październiku 2020 roku Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaplanował spektakle "Przygód Remusa" – dzieła stworzonego na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa".
Nie znaleziono zdjecia
4 października (w niedzielę) br. roku odbędą się Uroczystości Piaśnickie. Jako gdyńscy Kaszubi staramy się od lat pielęgnować pamięć o ofiarach tej zbrodni. W lesie piaśnickim zakończyło swe życie wielu Pomorzan, w tym gdynian, którzy budowali w międzywojniu nasze miasto w różnych aspektach.
Strona 1 z 97

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: