Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dawno temu w Jastarni
poniedziałek, 6 maja 2019
Nie znaleziono zdjecia
fot. Magdalena Gębka-Scuffins

Wydarzenie zatytułowane "Dawno temu w Jastarni - Jastarnia przodë lat" jest pomysłem Mieczyława Konkola, Jastarnika od wielu pokoleń. Pan Konkol opowiada, że będąc na wakacjach z żoną, w Holandii w 2012 r., podczas wizyty w jednym z muzeów, zainspirował go tamtejszy styl i podejście do starych rzeczy. Po powrocie z wakacji, przy współpracy miasta Jastarnia oraz oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Jastarni, zorganizował pierwszą rekonstrukcję wydarzeń sprzed 100 lat. Tamta impreza odbyła w czasie majóki 2013. Dzisiaj Jastarnia przodë lat miała już swoją siódmą edycję i można śmiało nazwać ją coroczną tradycją Jastarni.

Czytaj więcej na: http://hel.naszemiasto.pl/artykul/dawno-temu-w-jastarni-rekonstrukcja-wydarzen-sprzed-100-lat,5105669,artgal,t,id,tm.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.