Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
15 pytań do o. Adama Sikory
środa, 4 listopada 2020

Kaszubska Nagroda Literacka przyznawana jest od trzech lat przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Jest to szczególne wyróżnienie dla kaszubskojęzycznych twórców, gdyż nie tylko docenia się w ten sposób ich pracę, ale także pokazuje istotę rozwoju kaszubskiej literatury na wysokim poziomie. Przyznawanie nagrody organizacyjnie i merytorycznie wspiera Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Poprzednimi laureatami byli: Stanisław Janke oraz Krystyna Lewna.

W tym roku nagrodę otrzymał o. prof. dr hab. Ryszard Sikora, franciszkanin pochodzący z Wejherowa, Członek Rady Wydziału Teologii UAM w Poznaniu, od lat pracujący nad przekładem Pisma Świętego z hebrajskiego na kaszubski. W Wejherowie, za sprawą obecności Zakonu Braci Mniejszych, znany z zakonnego imienia – o. Adam. Od 17 lat współorganizujący wydarzenie Verba Sacra – czytanie pisma świętego po kaszubsku w wejherowskiej Kolegiacie. O pracy nad przekładami, o kaszubskiej literaturze i o kaszubskiej liturgii z ojcem Adamem wywiad przeprowadził Mateùsz Titës Meyer.

Czytaj więcej na: https://gazetaswietojanska.org/polecane/15-pytan-do-o-adama-sikory/

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.