Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Szlakiem Kolberga
czwartek, 10 września 2020
"Szlakiem Kolberga" to cykl programów dokumentalnych prezentujących artystów ludowych czerpiących ze spuścizny Oskara Kolberga. Każdy odcinek jest muzyczną podróżą w inny rejon Polski. W podróż śladami Kolberga ruszają między innymi Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski i Zbigniew Wodecki. Ich spotkania z wybitnymi muzykami ludowymi to zetknięcie różnych światów muzycznych, a jednocześnie wyjątkowa okazja do poznania polskiego folkloru.

Młody pianista i kompozytor jazzowy Kamil Piotrowicz wybrał się na Kaszuby. Odwiedził Kaszubskich muzykantów mieszkających we wsi Chwaszczyno koło Gdyni: grającego na akordeonie Władysława Jankowskiego i klarnecistę Eugeniusza Raulina. Poznał również młodą Kaszubską śpiewaczkę Joannę Gostkowską-Białek. Poza graniem i śpiewaniem pięknych melodii, jakie kiedyś można było usłyszeć na Kaszubach, oczywiście zażywał tabakę.

Link do programu:

https://vod.tvp.pl/video/szlakiem-kolberga,kamil-piotrowicz-muzykanci-z-kaszub,45684830

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.