Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
40. rocznica Porozumień Sierpniowych
poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Jan Wyrowiński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, był gościem kolejnej odsłony cyklu „Spotkania Kaszubskie”. Wywiad odbył się w Europejskim Centrum Solidarności, z okazji rocznicy 40-lecia Porozumień Sierpniowych. Rozmowę o wolności, demokracji i solidarności poprowadził dr Przemysław Ruchlewski.

- W czasach „Solidarności” stałem się prawdziwym Kaszubą. „Solidarność”, która wyzwalała różne pozytywne emocje, również dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego była katalizującym momentem. Wtedy powstało bardzo wiele nowych oddziałów, w tym w Toruniu, zresztą z inspiracji Lecha Bądkowskiego - mówił Jan Wyrowiński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, aktywny działacz pierwszej „Solidarności”, w wywiadzie w ramach cyklu „Spotkania Kaszubskie”.

Więcej na: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/40-rocznica-porozumien-sierpniowych-rozmowa-z-janem-wyrowinskim-o-wolnosci-demokracji-i-solidarnosci,a,177862

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.