Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Gdansk.pl: Lech Bądkowski i jego idee
poniedziałek, 24 lutego 2020
Nie znaleziono zdjecia
zdj. Dawid Linkowski/ECS

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Autorytety”, która poświęcona jest życiu i działalności Lecha Bądkowskiego, postaci niezwykłej w najnowszej historii Polski i Pomorza. Jej otwarciu towarzyszyło sympozjum, w którym przedstawiono polityczną i społeczną działalność tego żyjącego w latach 1920-1984 polityka i pisarza.

Na jednej z kilkunastu - utrzymanych z złoto-czarnej, kaszubskiej kolorystyce - tablic widnieje kilka zdań wprowadzenia do wystawy „ Autorytety. Lech Bądkowski”. Napisał je jeden z uczniów Lecha Bądkowskiego, Donald Tusk:

„Myśląc o Lechu Bądkowskim tylko jako o polityku bądź pisarzu to – chcąc nie chcąc – zubażać jego postać. Pisarzy jest wielu. Bądkowski był tylko jeden. Był fenomenem, człowiekiem osobnym, z gatunku tych, o których mówi się, że zostali dotknięci przez Pana Boga. Jest ich niewielu, w swoim życiu spotkałem tylko jednego. Nie widzę go ani na prawicy, ani na lewicy. Był działaczem kaszubskim zakochanym w swojej małej ojczyźnie, a jednocześnie w wielu refleksjach śmiało wykraczających poza granice Europy,...”.

ECS. Sympozjum poświęcone ideom Lecha Bądkowskiego

Cały artykuł na: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/lech-badkowski-i-jego-idee-wystawa-i-sympozjum-w-europejskim-centrum-solidarnosci

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.