Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Tablica pamiątkowa W. Kiedrowskiego
piątek, 6 listopada 2020

Szanowni Państwo,

Członkowie, Sympatycy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

 

W 2021 roku minie 10 lat od śmierci Wojciecha Kiedrowskiego – człowieka wielkiego serca, oddanego kaszubszczyźnie, wieloletniego działacza Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, kaszubskiego wydawcy i redaktora naczelnego miesięcznika „Pomerania”.

Jego przyjaciele, współpracownicy i działacze ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Oddziału w Kartuzach i Gdańsku, przy poparciu Burmistrza Kartuz Mieczysława Gołuńskiego, podjęli działania aby upamiętnić Wojciecha Kiedrowskiego pamiątkową tablicą, która umieszczona zostanie na budynku Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się i finansowego wsparcia przedsięwzięcia. Wpłaty na fundusz związany z tablicą upamiętniającą śp. Wojciecha Kiedrowskiego można dokonywać na konto Oddziału Gdańskiego ZKP:

 

Bank MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0001 2049 2878

Tytuł: „darowizna na tablicę upamiętniającą Wojciecha Kiedrowskiego”

 

Wojciech Kiedrowski (1937-2011) odznaczony m.in. Medalem Stolema (1972 r.), Pieczęcią Świętopełka Wielkiego (1980 r.), medalem im. Floriana Ceynowy „Budziciel Kaszubów” (2006 r.). Był aktywnym członkiem Oddziału Gdańskiego ZKP. Kochał to wszystko, co kaszubskie. Z Kartuzami związany był od wczesnych lat młodości. Tutaj chodził do szkół i w Liceum Ogólnokształcącym im. Hieronima Derdowskiego zdał w 1955 roku maturę. I choć większość życia mieszkał i pracował w Gdańsku, to w Kartuzach przeżył ostatnie lata swojego życia.

 

W imieniu społecznego komitetu organizacyjnego wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy za życzliwość i wsparcie.

 

Jerzy Nacel   /Wiceprezes ZKP Oddział w Gdańsku/                  

Wojciech Józef Konkel /Prezes ZKP Oddział w Gdańsku/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.