Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Z uśmiechem przez życie”
wtorek, 20 października 2020

Szkoła Podstawowa w Tuchomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowała uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. W pierwszej części spotkania odczytano życzenia od Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Gminy Żukowo. Pani dyrektor Elżbieta Pryczkowska złożyła gratulacje nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły zaś wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora. Pani Alicja Haase otrzymała Nagrodę Burmistrza Gminy Żukowo za wieloletnią pracę pedagogiczną dla społeczności Tuchomia. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę w postaci filmu z życzeniami od dzieci oraz tort, zaś uczniowie z klasy III wykonali skecz, w którym aktywny udział brali nauczyciele.

W drugiej części uroczystości uczniowie klasy I, których wychowawczynią jest pani Alicja Karczewska, zaprezentowali program artystyczny. Dzieci wypadły znakomicie i udowodniły przed nauczycielami i rodzicami, że są dobrze przygotowani, aby dokonać uroczystego ślubowania na flagę Polski.

-Gdy wczoraj weszłam do szkoły zobaczyłam uśmiechnięte twarze naszych pierwszaków – powiedziała pani dyrektor Elżbieta Pryczkowska - wówczas pomyślałam o motcie naszej szkoły, które będzie wisiało w ważnym miejscu nowej szkoły „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” i byłam bardzo szczęśliwa, że takie obrazki w naszej szkole to codzienność.

Na koniec dzieci otrzymały swój pierwszy dokument - legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dzięki uprzejmości Państwa Pośpiesznych, za co serdecznie dziękujemy, uroczystość mogła odbyć się w "Dworku Oleńka" w Tuchomiu.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.