Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Cudze chwalicie, swego nie znacie
środa, 16 września 2020

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział w Kościerzynie zakończyło działania w ramach projektu Cudze chwalicie, swego nie znacie, który był finansowany  ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020, oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Partnerami projektu byli: Kościerski Dom Kultury, Gmina Miejska Kościerzyna oraz Kaszubski Instytut Rozwoju.

W ramach zadania udało się zrealizować następujące szkolenia, warsztaty i wycieczki edukacyjne dla grup 20 osobowych z terenu powiatu kościerskiego:

  • 50 godzin lekcji języka kaszubskiego oraz 20 godzin historii i kultury Kaszubów;
  • po 10 godzin warsztatów: plecionkarstwa, haftu, wykonywania kwiatów z bibuły i krepy, malarstwa na szkle, wyrabiania w glinie;
  • dwie wycieczki edukacyjne po terenie Kaszub

 

Szkolenia i warsztaty odbywały się Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Zwieńczeniem projektu było uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem certyfikatów, występem kapeli kaszubskiej, degustacją kaszubskich potraw oraz  prezentacją prac uczestników, wykonanych podczas warsztatów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.