Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawa Serce Gdyni-plac Kaszubski
piątek, 26 czerwca 2020

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia trzeciej części wystawy Serce Gdyni ‒ plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii. Jest to kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2018 roku. Wówczas, dzięki pasji Marcina Scheibe – prawnuka Jakuba i Elżbiety, którzy zostali uwiecznieni na popularnej ławeczce Kaszubów na placu Kaszubskim w Gdyni powstała ta wystawa. Gdyński miłośnik historii, od wielu lat kolekcjonuje zdjęcia, pocztówki i inne dokumenty związane z placem Kaszubskim i jego okolicami, które udostępnia w internecie na stronie związanej z sercem dawnej Gdyni. Dużą wartością jest to, że Marcin Scheibe nawiązał wiele kontaktów z potomkami rodzin zamieszkującymi dawniej oraz obecnie w tym miejscu, integrując to środowisko.

Wystawa jest poszerzana co roku o kolejne tablice. W tym roku wzbogaciliśmy ją o kolejne kilkanaście plansz. W nowościach znajdą Państwo bogaty zbiór materiałów odnoszących się do budowy i pierwszych lat funkcjonowania pobliskiego Szpitala Św. Wincentego, czasów PRL oraz początków Parafii Portowej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka przy kościele ojców redemptorystów.

Wystawa będzie dostępna na placu Kaszubskim od 20 czerwca do końca lipca br. Organizatorami są: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury. Scenariusz, dobór materiałów i opisy: Marcin Scheibe i Andrzej Busler.

Na zwiedzających czeka blisko 50 tablic. Fot. Andrzej Busler


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.