Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ubierz słupka w Gdyni-po kaszubsku
niedziela, 31 maja 2020

W niedzielę poprzedzającą Dzień Dziecka za sprawą Gdyni Rodzinnej odbyła się ciekawa akcja – przystrajania słupków miejskich przy placu Kaszubskim i ulicy Świętojańskiej. My oczywiście nie mogliśmy przygotować innej oprawy niż kaszubskiej, szczególnie że obok spoglądał na nas Antoni Abraham na tle kaszubskich flag. Łącznie ozdobiliśmy trzy słupki – w imieniu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Gdyni, Kaszubskiego Forum Kultury i Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC. Nazwaliśmy je: Stolëm, Damroka i Pùrtk.

Wokół nas powstawało wiele ciekawych prac. Całość z pewnością będzie gotowa na 1 czerwca. Dzień później – we wtorek rano wszystkie ubranka zostaną zdjęte ze słupków, jeżeli ktoś z autorów będzie pragnął zachować te dekoracje to może je zdemontować w godzinach 24.00-10.00 we wtorek – 2 czerwca. Z pozostałości po ubrankach, które zostaną zebrane powstanie rzeźba-instalacja, która będzie towarzyszyła tegorocznej edycji spotkań „Chodźcie na plac Kaszubski!”.

Więcej szczegółów można znaleźć - wejdź tutaj.

Prace trwają. Fot. Andrzej Busler

Śladem gdyńskich legend. Fot. Andrzej Busler

 

Pomysł ekologiczny. Fot. Andrzej Busler

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.