Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolejna tablica na Oksywiu
sobota, 30 maja 2020

W 2019 roku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury wykonało na Cmentarzu Oksywskim szereg prac renowacyjnych grobów: Antoniego Abrahama, Bernarda Chrzanowskiego, ks. Antoniego Muchowskiego oraz ks. Joachima Krupki. Szczegóły można znaleźć - wejdź tutaj.

Zwieńczeniem tych działań było przygotowanie tablicy o historii Oksywia, rodów kaszubskich i Antoniego Abrahama. W tym roku przygotowaliśmy kolejną tablicę nawiązującą do zasłużonych postaci spoczywających w tym miejscu – Bernarda Chrzanowskiego i ks. Antoniego Muchowskiego.

Realizację tego zadania wspomogli: parafia pw. Św. Michała Archanioła – proboszcz ks. kanonik Kazimierz Glama, firma Stal Compleks Czesława Toruńczaka, Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC Małgorzaty Bądkowskiej oraz Danuta Krygier, Jerzy Miotke, Andrzej Busler, Maciej Szafrański i Paweł Burski.

Dziękujemy także Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Muzeum Kaszubskiemu w Kartuzach za udostępnienie archiwalnych zdjęć.

Wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym składamy serdeczne podziękowania za dalsze prace związane z pielęgnowaniem historii tego miejsca.

Kolejna tablica nawiązująca do historii Oksywia. Fot. Andrzej Busler

Tablice są usytuowane w pobliżu kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Gdyni-Oksywiu. Fot. Andrzej Busler

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.