Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kultura łączy siły w Gdyni
piątek, 22 maja 2020

 

Polecamy film o działalności Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni, który został nakręcony w ramach akcji Gdyni Kulturalnej – "Kultura łączy siły". O działalności KFK, historii Gdyni, kaszubskich korzeniach miasta z morza i marzeń oraz języku kaszubskim opowiadają: dr Tomasz Rembalski, dr Dariusz Majkowski i prezes KFK Andrzej Busler.

Film można obejrzeć - wejdź tutaj.

O historii Gdyni zanim stała się miastem mówił dr Tomasz Rembalski.

O języku kaszubskim mogliśmy dowiedzieć się z wywiadu z dr. Dariuszem Majkowskim.

Działalność Kaszubskiego Forum Kultury przybliżył w skrócie jego prezes - Andrzej Busler.

Kaszubskie Forum Kultury rozpoczęło swoją działalność w październiku 2016 roku w lokalu przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18 w Gdyni. Stanowi kontynuację działającego wcześniej w tym samym miejscu Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, który funkcjonował w tym miejscu od 2003 roku jako efekt porozumienia między Miastem Gdynią, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni oraz Gdyńskim Oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Fundatorem Fundacji Kaszubskie Forum Kultury jest Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.