Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja Zespołu "Fala" z Gdyni
niedziela, 26 stycznia 2020

Już od kilkunastu lat realizują swoje muzyczne pasje i przypominają o kaszubskiej kulturze, na której rodziło się miasto Gdynia. Zespół „Fala” ma za sobą koncert promujący ich nowy, trzypłytowy album. Członkowie zespołu zostali też odznaczeni medalami „Civitas e Mari - tym, którzy odważnie realizują marzenia”.

Nowy album to projekt muzyczny, który powstał w związku ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gdyński zespół „Fala” postanowił włączyć się we wspólne świętowanie tego wydarzenia, wydając trzypłytowy album z utworami kaszubskimi, z kolędami polskimi i kaszubskimi oraz retrospektywną płytą „Wspomnień czar”.

W sobotę, 25 stycznia gdyńscy muzycy wystąpili przed publicznością w Restauracji Eureka, promując swoje nowe wydawnictwo.

- Wierzymy, że nasz projekt przysłuży się propagowaniu kultury kaszubskiej, odnajdywaniu swojej tożsamości poprzez język kaszubski oraz pomoże w pielęgnowaniu pamięci, która uchroni piękną tradycję od zapomnienia. Mamy nadzieję, że poprzez śpiew zainspirujemy państwa do kultywowania rodzimego folkloru – mówi Adriana Miętka z zespołu „Fala”.

Członkowie „Fali” przy okazji koncertu zostali też uhonorowali niezwykłymi wyróżnieniami – medalami „Civitas e Mari - tym, którzy odważnie realizują marzenia”.
W imieniu prezydenta Gdyni odznaczenia za wieloletnią działalność artystyczną dla miasta wręczył  Stanisław Borski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.  

Gratulacje Zespołowi przekazali także: Andrzej Busler, prezes Kaszubskiego Forum Kultury oraz Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Medale otrzymali soliści Adriana Miętka, Agnieszka Strosin i Andrzej Janik oraz muzycy: Krystyna Wojciechowska i Stanisław Zubel.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu miasta Gdyni, Powiatu Wejherowskiego i Gminy Wejherowo.

Informacja: za UM Gdynia

Fot. Karol Stańczak/UM Gdynia oraz Tomasz Fopke

Więcej zdjęć dostępnych na stronie -  gdynia.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.