Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Działo się w Kolbudach.
niedziela, 30 czerwca 2019
Nie znaleziono zdjecia
Konkurs "Rodnô Mòwa"

Od marca oddział ZK-P w Kolbudach przeprowadzał, inicjował lub uczestniczył w wielu wydarzeniach ważnych dla spraw kaszubskich. W skrócie przedstawiam najważniejsze wydarzenia. W kościele w Pręgowie odbyły się comiesięczne Msze Św. z liturgią częściowo w języku kaszubskim oraz jedna w kościele w Buszkowych połączone z tradycyjnymi spotkaniami integracyjnymi w "Naji checzë", przeprowadzono dwie  kaszubskie "Drogi Krzyżowe" (młodzieżową oraz dla dorosłych) na Drodze Krzyżowej poświęconej ks. bp. K. Dominikowi. Poczet sztandarowy uczestniczył we mszach odpustowych w kościołach w Kolbudach, Lublewie, Gdańsku Świętym Wojciechu oraz w Polanowie. Przeprowadzono w Kolbudach eliminacje szkolne, gminne, powiatowe konkursu "Rodnô Mòwa". Dwoje uczniów z naszej gminy uczestniczyło w finale wojewódzkim w Chmielnie. Nasi uczniowie z powodzeniem wystąpili też w "Wojewódzkim Konkursie Pieśni im. J. Trepczyka". Przedstawiciel naszego oddziału uczestniczył w rozmowach partnerskich, które odbyły się w Uffenheim we Frankonii. Odbyły się też dwa wyjazdy autokarowe: na "Dzień jedności Kaszubów" do Żukowa  oraz pielgrzymka na uroczystości V "Kaszubskiego Odpustu"  na św. Górze Polanowskiej połączona z odwiedzeniem sanktuarium na św. Górze Chełmskiej. Uczestniczyliśmy też w przemarszu z okazji pierwszych "Dni Gminy  Kolbudy". Przygotowany jest wyjazd autokarowy na tegoroczny "Światowy Zjazd Kaszubów" do Chojnic.

 

https://photos.app.goo.gl/sLfreTeuKMDNNjNz6

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.