Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Opowiem ci o pewnym zabytku
piątek, 31 maja 2019
Nie znaleziono zdjecia
fot. Kościół pw. św. Józefa w Salinie

Powstają nowe opowiadania dla dzieci w języku kaszubskim o nazwie: „Opowiem ci o pewnym zabytku”. Ich autorką jest Aleksandra Majkowska. Na stronie http://www.farwnyswiat.pl/opowiem-ci-o-pewnym-zabytku-projekt/ można przeczytać i ściągnąć teksty tych opowiadań po kaszubsku i po polsku, a także wysłuchać i pobrać wersję audio. Udostępniane są też filmy o zabytkach oraz fachowe opisy z galerią zdjęć.

Obecnie są dostępne materiały poświęcone obiektom z powiatu wejherowskiego (płyta nagrobna Caspara Űberfelta z Kielna i kościół pw. św. Józefa w Salinie), ale wkrótce pojawią się też zabytki z pozostałych kaszubskich powiatów.

fot. Płyta nagrobna Caspara Űberfelta z Kielna

„Opowiem ci o pewnym zabytku” ma charakter edukacyjny i jest skierowany przede wszystkim do uczniów kaszubskich szkół i nauczycieli języka kaszubskiego. Głównym celem opowiadań i innych materiałów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży swoim otoczeniem, historią, kulturą i zabytkami. 

 

Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.