Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Majówka za nami
poniedziałek, 13 maja 2019

5 maja przeszło 50 osób wybrało się z nami na pieszą wędrówkę po ziemi bytowskiej. Wyruszyliśmy autokarem z Bytowa przez Niezabyszewo, gdzie dołączyła do nas grupa ze stowarzyszenia „Sploty”, do Borzytuchomia. W gospodarstwie agroturystycznym Kaszubska Agrowinnica przywitała nas Pani Regina Kossak Główczewska, która poprowadziła nas wzdłuż 2 jezior: Okoniewskiego i Krosnowskiego do gospodarstwa o nazwie TuDobrze. Gospodarz opowiedział nam o swoim pomyśle stworzenia tego niezwykłego miejsca, pełnego dobrej energii. Pokoje gościnne znajdują się w budynkach w kształcie piramid: małej, średniej i dużej, które powstały w skali 1:20 w stosunku do słynnych piramid w Gizie. Z okien piramid widać lasy, ogród sensoryczny, który pozwala pobudzić zmysły: wzroku, węchu (róże, lawenda, zioła), a nawet równowagi (przy schodzeniu do oczka wodnego), młody sad, ogród warzywny, boisko do siatkówki i piłki nożnej. Dla dzieci jest też piaskownica, huśtawki, trampolina i tipi. Oprócz tego zwiedzane gospodarstwo oferuje: miejsce na ognisko, wiatę z grillem, ścieżkę zdrowia dla stóp, tężnię solankową ogrodową oraz drewnianą platformę – punkt widokowy. Dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji o prowadzonej działalności oraz podziwialiśmy piękne widoki.

Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Kaszubskiej Agrowinnicy, gdzie czekała pyszna zupa, swojski chleb, pyszny deser, domowe ciasta oraz kawa i herbata, a wszystko przygotowane przez Panią Reginę Kossak Główczeswką.

Wszystkim dziękujemy za wspólny spacer i zapraszamy za rok.

Majówka z przyjaciółmi została przygotowana przez bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Niezabyszewo „Sploty”.

Majówka z przyjaciółmi była współfinansowana ze środków Gminy Bytów.

Fotorelacja

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.