Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Otwarcie wystawy
środa, 10 kwietnia 2019

5 kwietnia br. w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie otwarto wystawę pokonkursową XXVII Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży.

Na 27. edycję przeglądu wpłynęło przeszło 300 prac uczniów ze szkół i przedszkoli w: Bytowie, Borowym Młynie, Kołczygłowach, Brzeźnie Szlacheckim, Gostkowie, Studzienicach, Dąbrówce, Ugoszczy, Pomysku Wielkim. Otwarcie wystawy XXVII Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży było doskonałą okazją do wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac. Nagrodzono prawie 100 uczniów. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Wystawę prac młodych artystów będzie można oglądać w Muzeum przez najbliższy miesiąc.

XXVII Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży był współfinansowany ze środków Gminy Bytów, Powiatu Bytowskiego, Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku i Kuriera Bytowskiego.

Protokół z posiedzenia jury XXVII edycji Przeglądu Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

Dnia 25 marca 2019 roku w siedzibie Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie obradowało jury XXVII Przeglądu Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży  w kategorii prace plastyczne.

Jury w składzie:

Renata Delevaux – hafciarka

Alicja Kiedrowska –  plastyk BCK Bytów

Gabriela Pluto Prądzyńska – etnograf Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie.

Irena Grzywnowicz – artysta plastyk

Maria Kułakowska – członek zarządu Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Bytów

Na konkurs wpłynęło  301 prac, których poziom był bardzo zróżnicowany. Jury podczas oceny  zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy.

Jury XXVII edycji przeglądu przyznało nagrody w następujących dziedzinach sztuki plastycznej:

Malarstwo na szkle

Przedszkola

I miejsce

Martyna Pacyno 6 lat

 Niepubliczne Przedszkole „ Miś Puchatek”

II miejsce

Antonina Trzebiatowska 6 lat

Niepubliczne Przedszkole „ Miś Puchatek”

III miejsce

Lena Ignatowicz 5 lat

Niepubliczne Przedszkole „ Miś Puchatek”

Wyróżnienia:

Anna Szymańska 6 lat

Niepubliczne Przedszkole „ Miś Puchatek”

Franciszek Lubiński  5 lat

Niepubliczne Przedszkole  „ Miś Puchatek

Eliza Cysewska 5 lat

Niepubliczne Przedszkole „ Miś Puchatek”

Maria Ciżmowska 5 lat

Przedszkole nr 1 w Bytowie

Szkoły  Podstawowe klasy I – III

I miejsce

Oliwier Richter kl. I

ZS w Borowym Młynie

II miejsce

Franciszek Rudnik kl. III

ZS w Borowym Młynie

III miejsce

Ksawery Rudnik  kl. III

ZS w Borowym Młynie

Wyróżnienia :

Szymon Kiełbasa kl. II

Szkoła Podstawowa Kołczygłowy

Julian Trzeciński kl. III

ZS w Borowym Młynie

Oliwia Klonczynska kl. III

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI

I miejsce

Jakub Reszka kl. VI

ZS w Borowym Młynie

II miejsce

 Agata Breza  kl. V

SP w Studzienicach

II miejsce ex

Arkadiusz Dunkan kl. V

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

III miejsce

Julian Reszka  kl. V

ZS w Borowym Młynie

III miejsce ex

Piotr Dorawa kl. V

ZS w Borowym Młynie

Wyróżnienia:

Aleksandra Stojewska kl.  VI

SP w Pomysku Wielkim

Jakub Rutz  kl. IV

ZS w Borowym Młynie

Tomasz Data kl. V

SP Pomysk Wielki

 Szkoły Podstawowe klasy VII- VIII i gimnazjum

I miejsce

Konrad Rudnik kl. III G

ZS w Borowym Młynie

II miejsce

Kamil Wałdoch kl. III G

ZS w Borowym Młynie

II miejsce ex

Ilona Chamier Gliszczyńska kl. III G

ZS w Borowym Młynie

III miejsce

Norbert Rymon Lipiński  kl. VIII

ZS w Borowym Młynie

III miejsce ex

Małgorzata Rudnik kl. III G

ZS w Borowym Młynie

III miejsce ex

Marta Myszka Kl. III G

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Plecionkarstwo

Szkoły Podstawowe kl. IV – VI

Nagroda

Paulina Dalecka  kl. V

ZS w Borowym Młynie

Szkoły Ponadgimnazjalne

Nagroda

Michał Matyszewski kl. IV

ZS Ponadgimnazjalnych w Bytowie

Instrumenty muzyczne

Przedszkola

Nagroda

Bartek Rudnik 5 lat

Przedszkole nr 2 w Bytowie

Szkoły Podstawowe kl. IV- VI

I miejsce

Szymon Szyca kl. V

Szkoła Filialna w Dąbrówce

II miejsce

Michał Meger kl. V

Szkoła Filialna w Dąbrówce

Wyróżnienie

Grzegorz Janta kl. V

SP nr. ! w Bytowie

Garncarstwo

Przedszkola

Nagroda

Hanna Kwidzyńska 6 lat

Przedszkole nr 2 w Bytowie

Szkoły Podstawowe kl. I- III

I miejsce

Hanna Klinkosz 7 lat

SP w Gostkowie

I miejsce ex

Nadia Fusiek 8 lat

SP w Gostkowie

II miejsce

Agata Skwierewska 8 lat

SP w Gostkowie

III miejsce

Oliwier Kobiela kl. I

ZS w Ugoszczy

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI

I miejsce

Milena Świątek – Brzezińska kl. VI

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

II miejsce

Magdalena Stenka kl. IV

SP w Gostkowie

III miejsce

Kacper Skwierawski kl. IV

SP w Gostkowie

Szkoły Podstawowe klasy VII- VIII i gimnazjum

Nagroda za rzeźbę w glinie

Kinga Łącka kl. VII

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Intarsja

Szkoły Podstawowe klasy IV –VI

I miejsce

Michał Pranczk kl. VI

SP w Pomysku Wielkim

II miejsce

Bartosz Harbaczonek kl. IV

SP w Pomysku Wielkim

II miejsce ex

Hanna Harbaczonek kl. IV

SP w Pomysku Wielkim

III miejsce

Fabian Treder  kl. VI

SP w Pomysku Wielkim

Architektura

Szkoły Podstawowe klasy I-III

I miejsce

Oskar Rzepiński kl. I

ZS w Studzienicach

II miejsce

 Julia i Natalia Sroka kl. I

Szkoła Filialna w Dąbrówce

III miejsce

Weronika Janikowska kl. I

Szkoła Filialna w Dąbrówce

Szkoły Podstawowe Klasy   VII – VIII

Nagroda

Daniel Trzeciński kl. VIII

ZS Borowy Młyn

Tradycyjna zabawka

Przedszkola

Nagroda dla Przedszkola nr 2 w Bytowie

Lilianna Werochowska 6 lat

Nagroda dla Przedszkola nr 1 w Bytowie

Patrycja Janikowska 6 lat

Maja Natalia Jaworska 6 lat

Natan Lis 6 lat

Mateusz Filosek 7 lat

Zuzanna Wełecka – Szczerbińska 6 lat

Maja Jaworska 6 lat

Piotr Burandt 6 lat

Szkoły Podstawowe klasy I- III

I miejsce

Lena Łoń kl. II

SP w Pomysku Wielkim

II miejsce

Blanka Szulc kl. Ii

SP w Pomysku Wielkim

II miejsce ex

Bartosz Kulig kl. I

ZS w Ugoszczy

III miejsce

Maja Szulist kl. II

SP w Pomysku Wielkim

Wyróżnienia:

Ksawery Węsierski kl. I

ZS w Ugoszczy

Jakub Juszkiewicz kl. I

ZS w Ugoszczy

Szkoły Podstawowe klasy IV- VI

I miejsce

Tomasz Żynda kl. VI

ZS w Borowym Młynie

II miejsce

Mateusz Kłączyński  kl. VI

ZS w Ugoszczy

III miejsce

Paulina Cecot  kl. V

ZS w Ugoszczy

III miejsce ex

Martyna Jutrzenka Trzebiatowska  kl. V

SP nr ! w Bytowie

Wyróżnienia:

Jan Bielski  kl. V

ZS w Ugoszczy

Aleksandra Reca kl. VI

ZS w Ugoszczy

Haft

Szkoły Podstawowe klasy I- III

I miejsce

Zuzanna Kaminska kl. II

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

II miejsce

Maciej Połczyński kl. III

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

III miejsce

Aleksandra Fischer – Katczyńska kl. I

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI

I miejsce

Milena Świątek – Brzezińska kl. VI

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

I miejsce ex

Klaudia Rudnik kl.VI

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

II miejsce

Anna Piekarska kl. V

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

III miejsce

Grzegorz Dunkan kl. VI

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

III miejsce ex

Karolina Krzoska kl. V

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Szkoły Podstawowe klasy VII – VIII i gimnazjum

I miejsce

Kinga Łącka kl. VII

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

II miejsce

Agata Hapka kl. III G

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

II miejsce ex

Marcelina Pałubicka kl. VII

ZS w Studzienicach

III miejsce

Ewa Miszewska kl. III G

ZS w Ugoszczy

III miejsce ex

Martyna Zmuda Trzebiatowska kl. III G

ZS w Brzeźnie Szlacheckim

Wyróżnienia:

Monika Suchta kl. III G

ZS w Ugoszczy

Maja Ginter kl. VII

SP w Kołczygłowach

Opiekunowie

Renata Labuda Pomysk Wielki

Ewa Świątek Brzezińska Brzeźno Szlacheckie

Stanisława Bastian Brzezińska Brzeźno Szlacheckie

Mirosława Gołębiowska SP nr 1 w Bytowie

Maria Suchta Ugoszcz

Wiesława Dorau Ugoszcz

Katarzyna Ratajczak – Toczek Ugoszcz

Monika Richter Borowy Młyn

Robert Kloskowski Kołczygłowy

Katarzyna Szreder Kołczygłowy

Paulina Lublewska Przedszkole nr 1 w Bytowie

Alicja Wejman Przedszkole nr 1 w Bytowie

Janina Jaworska  Przedszkole nr 1 w Bytowie

Beata Rzepińska Szkoła Filialna w Dąbrówce

Barbara Szroeder Studzienice

Alina Werochowska Gostkowo

Ewa Popowicz Przedszkole nr 2 w Bytowie

Halina Terefenko Przedszkole nr 2 w Bytowie

B. Zabrocka - SikorskaPrzedszkole Niepubliczne „ Miś Puchatek”

A. Poręba – Rybak Przedszkole Niepubliczne „ Miś Puchatek”

B. Żmuda Trzebiatowska  Przedszkole Niepubliczne „ Miś Puchatek”

Katarzyna Stoltmann ZS Ponadgimnazjalnych w Bytowie

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.