Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Akademiô błotowëch żółwiów
wtorek, 31 marca 2015

Bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wydał kolejny komiks w języku kaszubskim. Tym razem jest to tłumaczenie komiksu pt. Akademia Żółwi Błotnych. Wydanie publikacji współfinansowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w kwocie: 11.243,00 zł.

Autorami komiksu są: Maja Nowotnik - scenariusz i dialogi w języku polskim,  Roman Kucharski – rysunki oraz Piotr Dziekanowski – tłumaczenie na język kaszubski.

Historyjka zabiera czytelnika w świat niebezpiecznych przygód dwóch młodych żółwi: Karapaksa – wyjątkowego żółwia błotnego, optymistę oraz Plastrona – przyjaciela Karapaksa o oliwkowym ubarwieniu, pesymistę. Fabuła komiksu opowiada o młodych żółwiach, które trafiają do Akademii Żółwi Błotnych. Akademia istnieje od zawsze, wychodzą z niej żółwie mądre i dojrzałe. Jednak w dzisiejszych czasach większość żółwi przychodzi na świat i ląduje w Akademii za pomocą ludzi, dlatego wg profesora Emysa trzeba sprawdzić, czy dzisiejsze żółwie w ogóle się do tej renomowanej uczelni nadają. Bo to już nie to samo, co za jego czasów, poziom żółwiego szkolnictwa znacznie się obniżył. Jednak nasi bohaterowie wykonują zadanie i udowadniają, że znakowane żółwie są równie wartościowe, co żółwie samodzielne. Siła przyjaźni okazuje się ważniejsza niż siła fizyczna i doświadczenie.

Możemy powiedzieć, że w komiksie przygoda goni przygodę, a żółw żółwia. Przy okazji dowiadujemy się wiele ciekawych informacji o żółwiach. Jest to publikacja ukierunkowana na dzieci z walorami edukacyjnymi, a jednocześnie cudowny, przezabawny komiks rodzinny. Zawartość ma walor uniwersalności i bez względu na wiek każdy czytelnik (od dziecka do dziadka) będzie się dobrze bawił, czytając go. Szczególnie, iż śmiesznych tekstów, żartów i graficznych gagów jest tam dość dużo.

Komiks można zamówić na stronie: kaszubskaksiazka.pl

Publikację wydano dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.