Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Mamy Niepodległą!
sobota, 7 listopada 2020
ŚWIĘTUJMY RAZEM, ŻE MAMY NIEPODLEGŁĄ!
 
Mamy Niepodległą! jest ogólnopolską akcją społeczną skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania.
 
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku już od 2013 roku pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promuje radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie już po raz III włącza się w tę wspaniałą akcję.
 
Właśnie w 2020 roku szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się radością. To już ponad milion uśmiechów nadawców i odbiorców pocztówek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bardzo się cieszymy, że po raz ósmy możemy zaprosić Was do wspólnego świętowania - Mamy Niepodległą!
 
Wypełnij życzeniami bezpłatną i specjalnie przygotowaną na tę okazję kartkę tradycyjną lub elektroniczną - wyślij pozytywną pocztówkę bliskim!
 
 
AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2020
 
Rafał Olbiński – z wykształcenia architekt, z wyboru malarz. Niezwykle popularny i ceniony na świecie polski surrealista. Autor metaforycznych prac, również plakatów operowych, a także twórca scenografii przedstawienia operowego. Wykładał w znamienitych szkołach wyższych. Laureat ponad 150 nagród, w tym wielu prestiżowych jak międzynarodowy Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu (1994 rok). Prace Rafała Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak renomowanych instytucji, jak m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W konkursie Teraz Polska w 2013 roku Rafał Olbiński otrzymał odznaczenie Wybitny Polak. Autor pocztówki z naręczem kwiatów przekształcających się w gołębie.
 
Anna Glik – krakowska artystka, która wybrała Internet jako środek komunikacji z odbiorcą. W jej pracach często pojawiają się zdekonstruowane elementy, takie jak sylwetka człowieka, architektura i motywy zaczerpnięte z natury. Kolaże wyróżnia oszczędny dobór elementów, które są wielokrotnie zmieniane i skalowane. Jest autorką kolaży m.in. dla luksusowego francuskiego domu mody oraz ogólnoświatowej sieci hoteli premium. Jej prace były publikowane jako ilustracje artykułów w wielu popularnych magazynach, także w uważanym za najważniejsze w świecie mody kobiecym czasopiśmie. Autorka pocztówki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego skompilowanego z różnych zdjęć archiwalnych.
 
Ewa Podleś – ilustratorka książek, autorka szat graficznych i ilustracji do najróżniejszych projektów dedykowanych dzieciom jak gry planszowe, ebooki i aplikacje mobilne. Artystka publikowała także w czasopismach, w tym w kultowym „Świerszczyku”. Inicjatorka powstania darmowej książki dla najmłodszych „Masz tę moc!” na temat koronawirusa. Autorka pocztówki przedstawiającej dzieci jadące na rowerze.
Na każdej z pocztówek jest dołączony znaczek, więc można ją wysłać również za darmo do znajomych, przyjaciół czy też rodziny. Akcja ma na celu utrwalać oraz wzmacniać w powszechnej świadomości daty związane z odzyskaniem niepodległości jak i służyć pielęgnowaniu tożsamości oraz kształtowaniu postaw obywatelskich.
 
Pocztówki można odebrać w Księgarni Kaszubska Książka w Domu Kaszubskim przy ul. Straganiarskiej 22. Możliwa jest także wysyłka droga pocztową. W takiej sytuacji prosimy o skontaktowanie się z Biurem ZG ZKP za pomocą adresu mailowego: biuro@kaszubi.pl.
 
 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.