Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
środa, 21 października 2020

Delegacja członków Komitetu Budowy Pomnika Lecha Bądkowskiego w składzie Kazimierz Kleina, przewodniczący oraz Kazimierz Klawiter, zastępca przewodniczącego spotkała się z Igorem Strzokiem, pomorskim konserwatorem zabytków.

fot. Igor Strzok/www.gdansk.pl

W toku spotkania ustalono, iż pomorski konserwator zaakceptował lokalizację pomnika Lecha Bądkowskiego na skwerze przy kościele św. Jana u zbiegu ulic Świętojańskiej i Minogi, choć zaznaczył, że lepsza lokalizacja dla upamiętnienia tej postaci byłaby na Targu Rybnym. Z tą opinią zgadzają się inni członkowie Komitetu, ale wiemy, że lokalizacja na Targu Rybnym jest obecnie niemożliwa z przyczyn przyszłych planów inwestycyjnych miasta w tym obszarze.

fot. Kazimierz Kleina/Kazimierz Klawiter

Wojewódzki konserwator zabytków przekazał, że idea budowy pomnika Lecha Bądkowskiego jest mu bliska i zadeklarował pomoc w realizacji tego ważnego projektu. 

Przewodniczący Komitetu, Senator Kazimierz Kleina spotkał się również z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, Jarosławem Szarkiem oraz dyrektorem Departamentu Edukacji IPN-u. Pan prezes zadeklarował pomoc finansową na rzecz budowy pomnika w przyszłym roku. W ramach podsumowania tego spotkania przewodniczący wystosował pismo do Prezesa Instytutu. 


Więcej informacji o budowie pomnika znajdziecie na:

http://kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1909

 

Inauguracyjne spotkanie Komitetu Budowy Pomnika Lecha Bądkowskiego:

http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1961

 

Zebrane środki z tytułu 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych na budowę pomnika Lecha Bądkowskiego:

http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/2019

 

2020 Rok Lecha Bądkowskiego w Gdańsku:

https://www.gdansk.pl/badkowski

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.