Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszuby głosują
środa, 8 lipca 2020

Na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za los małej i dużej Ojczyzny. W państwie demokratycznym, to my – obywatele, w wolnych wyborach możemy decydować o naszej przyszłości.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości 4 czerwca 1989 roku, zachęca swoich członków i sympatyków do uczestnictwa w wyborach. Jest to nasze niezbywalne prawo i jednocześnie obowiązek. Wysoka frekwencja jest świadectwem obywatelskiego zaangażowania. Kto nie chodzi na wybory, ten sam pozbawia się prawa do decydowania o biegu istotnych spraw publicznych.

12 lipca 2020 roku odbędzie się II tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zdecydujemy w nich kto przez najbliższe 5 lat sprawować będzie ten zaszczytny urząd. Dlatego ważne jest, aby mieszkańcy Kaszub, Kociewia, Borów, Krajny, Powiśla i całego Pomorza skorzystali ze swojego prawa głosu. Jesteśmy pełni wiary, że tak się stanie i po raz kolejny – w zgodzie z własnymi przekonaniami - dobrze wykorzystamy kolejną szansę decydowania o losie Polski.

Jan Wyrowiński

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

 

Òd kòżdégò z naju zanôlégô kawel môłi i wiôldżi òjczëznë. To më - mieszkańcë w demòkraticznym kraju w wòlnym welowanim mòżemë rozsądzywac ò naju przińdnocë.

Kaszëbskò-Pòmòrsczé Zrzeszenié òd czasu ùdostaniô przez Pòlskã wòlnoscë 4 czerwińca 1989 roku zachãcywô swòjich nôleżników i sympatików do welowaniô. Je to naju zagwësnioné prawò do rozsądzywaniu ò wôżnëch spòleznowëch sprawach.

12 lëpińca 2020 rokù mdze drëdżi tur welowaniô na Prezydenta Rzeczëpòspòliti Pòlsczi. Rozsądzymë w nim, chto w pòstãpnëch piãc latach mdze piastowac ten ùznóny ùrząd. Dlôte wôżné, żebë mieszkańcë Kaszëb, Kòcewiu, Tëchòlsczich Bòrów, Krôjnë, Pòwisla, całégò Pòmòrzégò wëzwëskalë swòje prawò  głosu. Jesmë dbë, że tak sã stónie i jesz rôz, zgódno ze swòjim przeswiôdczenim, bëlno wëzwëskómë pòsobną mòżnotã rozsądzywaniégò ò kawlu Pòlsczi.

Jan Wërowińsczi

Przédnik Kaszëbskò-Pòmòrsczégò Zrzeszeniô

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.