Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Daniel Kalinowski profesorem nauk humanistycznych
piątek, 27 marca 2020

Daniel Kalinowski, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej w Słupsku, otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych, nadany mu postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Daniel Kalinowski podczas promocji jego książki "Raptularz kaszubski"

 

Profesor Daniel Kalinowski jest człowiekiem renesansu: aktorem, poetą, literaturoznawcą, badaczem literatury polskiej XIX wieku, znawcą motywów buddyjskich i żydowskich. W środowisku kaszubskim znamy go przede wszystkim jako wybitnego krytyka literatury kaszubskiej, autora licznych książek o tematyce kaszubskiej i pomorskiej, organizatora wielu konferencji naukowych poruszających tematykę literatury i historii kaszubskiej. Od wielu lat jest również członkiem Rady Języka Kaszubskiego. Wspiera aktywnie organizowane przez ZKP konferencje metodyczne dla nauczycieli języka kaszubskiego.

W najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego ukaże się najnowsza książka prof. Kalinowskiego pod tytułem „Pasaże kaszubskie”.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.