Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Gala Wręczenia Medalu Stolema za 2019 rok
wtorek, 31 grudnia 2019

W imieniu Klubu Studenckiego "Pomorania" pragniemy zaprosić na uroczystość wręczenia Medalu Stolema za 2019 rok. Gala odbędzie się 8 stycznia o 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Swoim występem uroczystość uświetni Zofia Muchowska.

Medalem zostanie uhonorowana p. Jadwiga Kirkowska - wieloletnia członiki ZK-P, animatorka kultury związana z powiatem puckim i wejherowskim. Była jedną z założycieli oddziału ZK-P w Wierzchucinie, gdzie inicjowała różne wydarzenia kulturalne. Pomagała w organizacji kaszubskich mszy świętych, organizowała konkurs haftu kaszubskiego, troszczyła się o Plac Kaszubski w Wierzchucinie, gdzie odbywa się wiele imprez kaszubskich oraz gdzie wybudowano chëcz kaszubską i scenę. Była założycielką i kierowniczką zespołu folklorystycznego „Nasze stronë” oraz organizowała przeglądy dla takich zespołów z Kaszub i Krajny, a także dla dziecięcych zespołów muzycznych „Burczybas”.

Serdecznie zapraszamy na galę. Do zobaczenia 8 stycznia!

Klub Studencki "Pomorania"

E: pomorania.sekretariat@gmail.com | W: www.pomorania.com


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.