Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubska Riviera
czwartek, 25 lipca 2019

W sobotę, 27 lipca, w Centrum Riviera, największej galerii handlowej w Gdyni odbył się Dzień Kaszubski, organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Przeprowadzone zostały warsztaty rękodzielnicze (tj. garncarstwo, plecionkarstwo, malowanie na szkle, tworzenie kwiatów z bibuły, malowanie kaszubskich haftów), prezentacje kunsztu twórców sztuki ludowej, spotkania na scenie poświęcone kaszubskim zwyczajom, wśród których nie mogło zabraknąć nauki spiewana kaszubskich nut przeprowadzonej przez Romana Drzeżdżona.

Oprócz tego na binie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna", finalistki  Kaszubskiego Idola Zofia Muchowska i Julia Szczypior. Na koniec dnia scenę w Rivierze opanowała moda kaszubska, a dokładniej modelki w strojach spod igły Brygidy Michalewicz.

Nie zabrakło również kaszubskich poczęstunków, bardzo smacznie przygotowanych przez Zytę Górną (wafle, drożdzówka) i KGW Tuchom (sałatka śledziowa, zylc, pasztet), obecne były również kaszubskie publikacje i produkty regionalne.

Wszystkim uczestnikom, gościom i CH Riviera serdecznie dziękujemy za fantastycznie spędzony dzień!

Fotogaleria z wydarzenia -> kliknij.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.