Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszëbsczi wësziwk na gduńsczim latawiszczu
czwartek, 11 lipca 2019

Część krzeseł w hali odlotów Portu Lotniczego Gdańsk ma od dziś kaszubskie motywy. To wyraz naszej identyfikacji z regionem oraz skutek dobrej współpracy lotniska ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

Pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Gdańsk mają teraz okazję usiąść na jednym z krzeseł, które przedstawiają różne rodzaje haftu kaszubskiego. Mogą też zapoznać z jego historią. Na części krzeseł wygrawerowaliśmy laserowo różne, kwiatowe motywy hafciane i informacje o nich w trzech językach: polskim, kaszubskim i angielskim.

https://www.airport.gdansk.pl/_uploads/images/1280x720/0_b10cab328b56e26f53151088ef76b763.jpeg

„Kaszubszczyzna to bardzo ważny i ciekawy motyw rozpoznawalności Pomorza. Promocja regionu jest jednym z motorów rozwoju turystyki, a to dla naszej firmy ma bardzo duże znaczenie zarówno biznesowe jak i wizerunkowe. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, która mamy nadzieję będzie twórczo rozwijana”- powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. "Celem działania naszego stowarzyszenia jest upowszechnianie kultury regionu Pomorza, w tym głównie kultury kaszubskiej. Jesteśmy zaszczyceni, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wspólnie z naszym Zrzeszeniem oraz Muzeum Kaszubskim w Kartuzach promuje wartości naszego regionu. Najbardziej rozpoznawalnym elementem naszego dziedzictwa jest haft”- mówi Łukasz Richert dyrektor biura Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zrzeszenie udostępniło nam wzory haftów oraz opracowało historie haftu, wraz z występującymi na Pomorzu jego szkołami oraz motywami dominującymi, takimi jak np. lilie, tulipany lub margaretki.

https://www.airport.gdansk.pl/_uploads/images/1280x720/0_277c692ce03dd6f09a1fe4b81e27db8a.jpeg

Oparcia krzeseł w motywami kaszubskimi zaprojektowali i wykonali znani w Trójmieście projektanci Jola Słoma i Mirek Trymbulak. „Kaszubszczyzna fascynuje nas od jakiegoś czasu. Dlatego chętnie zaprojektowaliśmy te motywy dla lotniska”- mówi Mirek Trymbulak.

źródło: www.airport.gdansk.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.