Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Święto Wolności i Solidarności
czwartek, 30 maja 2019

Już 4 czerwca będziemy obchodzić 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce!

Z tej okazji od 1 do 11 czerwca w całym Gdańsku odbędzie się Święto Wolności i Solidarności, którego organizatorami są Europejskie Centrum Solidarności oraz Miasto Gdańsk. W ramach wydarzenia przewidziane są m.in. koncerty, spotkania autorskie, warsztaty, wystawy oraz projekcje filmowe.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie również weźmie udział w wspólnym świętowaniu tej niezwykle ważnej dla Polski rocznicy. Znajdziecie nas w dniach 1-4 czerwca (w godzinach 10-18) w Strefie Społecznej w hali „Rozwój Społeczny”, która zlokalizowana będzie na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Strefa ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń, a także prezentacji działalności organizacji pozarządowych i aktywistów miejskich.

Wśród wydarzeń organizowanych przez ZKP w namiocie "Rozwój Społeczny" będą:

1 czerwca, godz. 14-16: Warsztaty i pokaz haftu kaszubskiego, prowadząca: Danuta Niechwiadowicz,

► 2 czerwca, godz. 15: "Legendy gdańskie - twórczość Jerzego Sampa" - spotkanie z Christianem Sampem, prowadząca: Bogumiła Cirocka,

► 4 czerwca, godz. 14: Kaszubski występ dzieci z przedszkola nr 60 w Gdańsku

Dodatkowo w dniach 3-4 czerwca znajdziecie nasze stoisko wydawcznicze w strefie bibliotecznej.

 

Więcej informacji znajdziecie na: https://2019gdansk.pl/

Serdecznie zapraszamy!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.