Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Filmy laureatów konkursu "Złoti Jigrzan"
piątek, 29 marca 2019
Nie znaleziono zdjecia
fot. screen jednego z nagrodzonych filmów

Klub Studencki Pomorania zainspirowany wspaniałymi pracami przesłanymi w ramach zgłoszeń na ubiegłoroczną edycję Remusowej Kary postanowił na początku tego roku ogłosić konkurs skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów na wykonanie kaszubskojęzycznego dubbingu do krótkiego filmu (maksymalnie 3-minutowego). Tłumaczenie wybranego fragmentu filmu miało być dosłowne, jednak dostosowane do specyfiki języka kaszubskiego, humoru sytuacyjnego oraz ewentualnych nawiązań kulturowych. Uczestnicy wspaniale poradzili sobie z zadaniem, a najlepsi z nich otrzymali nagrody podczas XXXII Konkursu Wiedzy o Pomorzu.

Zwycięzcom konkursu z całego serca gratulujemy!

KS Pomorania w ostatnich 3 dniach publikował również na swoim profilu facebookowym filmy laureatów konkursu, które zamieszczamy poniżej i serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

 

III miejsce - Magda Jereczek, Magdalena Wenta i Agata Kinowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie

 

II miejsce - Zofia Muchowska z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni

 

I miejsce - Marta Majewska, Jakub Napientek, Adam Treder, Weronika Słomińska, Natalia Dorawa i Julia Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.